top of page
FB_IMG_1657824308633_edited.jpg

מילים טובות ושיתופים מבוגרות תכנית ההכשרה 

"החל מהרגע הראשון שבו עברתי את השער הקטן ונכנסתי, הרגשתי שאני במקום אוהב ונעים. "בסיס בטוח" הוא קודם כל מקום נעים ומכיל עם חיוך רחב וחיבוק חם. אבל רק אחרי שפגשתי את אפרת ואפרתי התמונה היתה שלמה ויכולתי באמת להרפות ולהתמסר. וזה אמנם הכרחי, אבל לחלוטין לא מובן מאליו כשרוצים ללמוד טיפול אינטגרטיבי בטראומה…
 

תכנית ההכשרה שרקחו משלבת ושוזרת יחד ידע מחקרי עם מגוון רחב של גישות טיפוליות. הקורס הוא התנסותי וחווייתי מאוד, והאפרתיות היטיבו לבנות ולהנחות אותו ברגישות ובמקצועיות. לא פחות מהתכנים ומההנחיה נתרמתי מהמפגש וההיכרות עם נשות טיפול ממגוון רחב של גישות טיפוליות - גוף ונפש. העבודה הסדנאית, בקבוצה רב-דיסיפלינרית העשירה אותי מאוד. בזכותה ובזכות ההנחיה המשותפת של האפרתיות הנפלאות הקורס הזה העניק לי חוויה מיוחדת של לימודים מעניינים יחד עם התפתחות אישית משמעותית.

 

תודה גדולה לשתיכן, אפרתיות אהובות."

 

חגית נובק - אימון אישי בשיטת סאטיה

"בחרתי ללמוד את הקורס בעקבות מפגשים שלי כמטפלת עם מקרי טראומה. לא משנה כמה מאמרים קראתי וכמה הדרכות לקחתי, עדיין הרגשתי בהלה בטיפולים, ובעיקר הייתה לי התחושה, שככל שאני לומדת יותר, כך אני יודעת פחות. 

 

הקורס היה כל כך משמעותי בשבילי, הן כמטפלת והן כאישה. 

 

העדינות, הרגישות, התבונה והחיבורים בין הגוף והנפש שנעשו במהלך הלימודים, עזרו לי להבין דברים דרך הגוף, שאי אפשר להגדיר במילים. אני מוצאת את עצמי מקשיבה לגוף שלי במצבי לחץ ומכירה אותי בשלמות ואינטרגרציה שלא הכרתי. 

 

כמטפלת, אני לוקחת כל כך הרבה כלים ותובנות מהמודלינג המיוחד של אפרת ואפרתי כמנחות קשובות, רגישות, שופעות ידע ובעיקר, כמטפלות המאפשרות לכל אחת למצוא את הדרך הנכונה לה להחלמה וצמיחה. ממליצה באהבה רבה.​"

 

ענבל רותם, תרפיסטית במוסיקה

"ההכשרה הייתה חוויה מאוד חיובית עבורי. הרגשתי שקיבלתי הרבה ידע חדש, שהחזקתן את המרחב באופן מעולה, ברגישות וקרקוע. 

אהבתי מאוד את החלוקה והדינמיקות בין התיאוריה להתנסות מעשית והחיבור ביניהם, בין הפרונטלי לתרגול גוף וסימולציות. היקף החומר היה טוב והרגיש מעמיק ומחובר לפרקטיקה בקליניקה ולחיים. 

 

בהדרכה הרגשתי שהקבוצה הייתה רגישה אלי ושהיא נתנה לי מקום לבטא את עצמי."
 

ורד רוטנברג - מטפלת הוליסטית, יוצרת הספר מחברת האיתותים 

"הקורס מרכז חומר שהוא מאיר עיניים ולב. מחדד ומבהיר הרבה מהדברים אותם כל מטפלת וכל אדם פוגשים.

הדרך שבה החומרים מועברים והאינטגרציה של הידע הפסיכולוגי מערבי לצד רוחני ורגשי, מעשיר את ההכשרה והופך אותה לפורצת דרך וחדשנית.

 

מרגישה שקיבלתי המון ידע שנכנס למקומות הנכונים, כאילו סידר משהו בפאזל. מוקירת תודה ואוהבת."

מיכל גז עייש  - מטפלת ברפואה סינית ובתקשורת מקרבת

"מאחר ותחום הטראומה קרוב לליבי, בחרתי להירשם לקורס. כעת, עם סיומו, אני מעוניינת לשתף בחוויה המיוחדת שחוויתי, כמשתתפת:

חוויה היא המילה המדויקת. זו אינה עוד הכשרה. להערכתי זו הדרך המדויקת ביותר להעביר נושא שכזה. קבוצה מצומצמת של משתתפים, שילוב בין תיאוריה לחוויה לפרקטיקה. אפרת שימשה עבורי מודל לסוג המטפל המיטיב והמאפשר. בתבונתה השקטה והמאפשרת, בתובנותיה המדויקות ובהמשגותיה המקצועיות, יצרה בעבורי בסיס בטוח של ממש בו יכולתי להתנהל בחופשיות ובתחושה מוגנת.

 

אפרת במקצועיות הייחודית לה, היטיבה לארוג עולמות תוכן שונים ומגוונים, ובאופן הנחיה מרתק ומעורר עניין וקשב, לכדי מארג לכיד של ידע מקצועי, מבוסס קוגניציה, גוף, נפש ורוח. לצד שפע החומרים המקצועיים שהציגה בפנינו לאורך מפגשי הקורס. לאורך כל הדרך, אפרת הזמינה אותנו, המשתתפות, להציף שאלות, תהיות ולבטים, כל אחת מתוך השדה הטיפולי שלה. השימוש התדיר בתרגולים מעשיים וחווייתיים אשר שילבו בין האספקטים השונים (קוגניציה-גוף-נפש ורוח), עודדו וקידמו תהליכי הטמעת ידע. 

 

לא פחות חשוב מכך, הוא הרכב משתתפי הקורס, שהגיעו מתחומי טיפול שונים ומגוונים. היתה זו הזדמנות בעבורי, להכיר ולהחשף לעולמות ידע שונים משלי.
 

לסיכום, אני ממליצה בחום, לכל מטפל המעוניין להרחיב את ארגז הכלים והידע המקצועי שלו, להצטרף לאחת ההכשרות או הסדנאות.

שמרית לוי - עו"ס קלינית מתמחה בטראומה

"הקורס הוא פתח לעולם שלם שנותן עוד זוויות ועוד הרבה ידע והסברים לדינמיקות ודברים שאנחנו רואים.ות ביום יום ובקליניקות השונות.

זה מתחיל מאסופת מאמרים מצויינת שמפילה אסימונים לרוב, מחדדת ידיעות ולפעמים גם מפלחת באמת שהיא מציבה מתוך דיוק, וזה ממשיך ללמידה שקטה, זו שמגיעה בעקיפין מתוך התבוננות והקשבה לדינמיקה ששתי המטפלות האלו מביאות למרחבי השיעור.

זה קורס בסיס מצויין למי שרוצה להבין עוד נדבך בפתולוגיות של הנפש, כאבי הלב והגוף, דווקא המקומות עליהם פחות מדברים ולומדים עליהם למרות היות הטראומה חלק מחיינו כבני אדם וכחברה."
 

גלית רוזנשטיין - מטפלת ברפואה סינית

"הנושאים שנלמדו בהכשרה מאוד רלוונטיים לעבודתי הטיפולית. יש שרלוונטיים מתוך העשיה הפרקטית ויש שטובים מעצם זה שההבנה שלי אותם, מאפשרת התבוננות אחרת במרחב הטיפולי, במטופל.ת ובתשומת הלב שלי פנימה.

הקבוצה בהכשרה הייתה אינטימית, ומקבלת. היתה אפשרות לפגוש תכנים מורכבים הן בפן האישי והן בפן העיוני בצורה בטוחה מכילה ועוטפת.
ההוראה היתה טובה ומלאה בידע מבוסס ומעמיק, יחד עם חוויה של ענווה שהיתה חשובה בעיני."

 

 

ערן קרניאלי - מטפל בזן שיאצו, מורה לשיאצו וקיטאידו

"אני מלווה נשים על פני רצף של חיים כבר לא מעט שנים ופוגשת אותן בתקופה מאתגרת-בהריון, בלידה ואחרי הלידה. הקורס מאפשר לי כיום, לראות ולחוות עוד רובד משמעותי בלווי: גם אצל הנשים וגם אצלי.

כולנו כנראה פוסט טראומטים ברמה זו או אחרת. כמיילדת, כמטפלת במגע, אני פוגשת את הטראומה כשהיא באה לידי ביטוי באופן גלוי ובאופן סמוי, אם ארצה ואם לא ארצה. היא נמצאת ממש כאן במרחב המשותף שלי ושל האשה.

 

אפרת הצליחה לאגד עשרות מאמרים וחומרים לקורס מעמיק ופשוט. הבהירות והחדות מחד, והמורכבות מאידך - אפשרו לנו הסטודנטיות לחוות להבין ולקחת כל אחת לפי צרכיה ומידתה, לפי נסיונה ובשלותה ולהתאים את מה שלמדנו בקורס לקליניקה שלנו, למי שאנחנו ולמטופלות שלנו.

 

במהלך הקורס הרגשתי שאפרת הלכה בשדה הטראומה ומתוך המוני פרחים וירק היא קטפה בדיוק את הפרחים היפים והחשובים, איגדה אותם לזר ופשוט הגישה לנו. כל שנותר לנו היה להסתכל פנימה, לחוות, לקרוא, להקשיב ולהפנים לאט לאט מה שאפשר.

 

במהלך הקורס גיליתי עולם ומלואו של עצב תסכול וכאב ועם זאת אפשרות אדירה לריפוי. שדה הטראומה נוכח כעת בכל מקום סביבי. אני מניחה שעם הזמן החומרים שלמדתי ישקעו ייטמעו ויהפכו להיות לפחות בחלקם חלק ממני, כאמא כאשה וכמיילדת. הידיעה הזו משמחת אותי. אני מרגישה שבזכות אפרת – האופן שבו הגישה לנו את החומרים הבחירות שעשתה עבורנו - גדלתי עוד קצת.

 

תמי טסלר - מיילדת, מטפלת מגע ועוד

"חוויה עצמתית ביותר שנתנה לי ערך מוסף בפן האישי והמקצועי. ההכשרה חידשה עבורי המון, פתחה אפשרויות ועולם. למדתי מושגים חדשים, שפה חדשה, דרכי טיפול אחרות. 

 

התרגולים היו מצויינים, ההדרכות מאוד תרמו ופתחו את הראש לעוד פרספקטיבות שונות. אופן הלימוד היה מאוד מכיל ועוטף עם המון הבנה ואהבה.

הרגשה שיש תמיד למי לפנות, הדלת תמיד פתוחה והרגשה שמותר ורצוי להיות מי שאנחנו."

 

ויולה ימית גוטמן - מטפלת רגשית לילדים ונוער

"ההכשרה נתנה לי את האומץ לקרוא לדברים בשמות ונתנה לי כוחות להסתכל על המציאות בפשטות ובהפנמה.​ היא חידדה לי והמחישה לי את התיאוריות שלמדתי.
 

הנושאים היו רלוונטיים לי מאוד ותקשרו את הפרקטיקה היום יומית שלי גם בחיים האישיים"

 

סיון בארי - מטפלת בקרניו-סקראל ובשיטת אילן לב.

"ההכשרה אפשרה לי להתבונן בצורה רחבה יותר על עולם הטראומה, להצליח לקשר בין מופעים מסוימים ולהבין את המשמעות שלהם לעומק. התכנים היו מאוד רלוונטיים לעבודה שלי והקורס עזר לי להרגיש שיש לי יותר כלים לעבוד עם אנשים שחוו או חווים טראומה. לאורך ההכשרה היו לא מעט פעמים שממש הרגשתי איך אני מיישמת את הלימודים בעבודה בשטח. אין ספק שיש לי עוד המון מה ללמוד ולהעמיק כדי לחוש ביטחון.
 

התרגולים בהכשרה נורא חשובים! הם אולי הכלי שהרגיש לי הכי שונה מהאקדמיה. הם אפשרו חוויה עמוקה ונוגעת יותר. התרגולים "הפילו" לי אסימונים, יצרו הבנה של איך התיאוריה מורגשת בפועל וגם נתנו רעיונות לעבודה עם מטופלים. אני חושבת שמי שלא חווה טראומה בעוצמה גבוהה- זו הדרך הטובה ביותר להתקרב לחוויה."

"הקורס היה מרתק ומעצים, ניכר כי הושקעה המון מחשבה מאחורי כל דבר ודבר, בעיקר סביב התרגילים שחווינו במהלך המפגשים, וכן מבחינת המאמרים שנבחרו בקפידה.

הקורס העניק בסיס מאוד נרחב ומשמעותי בנוגע למילה טראומה, הנושאת בתוכה כל כך הרבה מקומות וחללים.
 

במהלך הלימודים הרגשתי איך נבנה בתוכי מקום אחר וחיוני, המאפשר לי להתבונן בחוויה האישית והאוניברסלית כאחד של הטראומה."

bottom of page