top of page
77_edited_edited.jpg

23.3.23
קורס טבע 

בסיס העמקה

תכנית המשך והעמקה
לטיפול ממוקד טבע
יצירה ומשאבים

תכנית המשך הכוללת 12 מפגשים אשר יתקיימו בטבע, המיועדת לבוגרות ובוגרי תכנית ההכשרה בסיס בטוח, ולמטפלים אשר עברו לימודים והכשרות מקבילות. מטרתה לאפשר המשך תרגול, עיבוד ואינטגרציה לחומר הנלמד בתכנית ההכשרה. 

בתכנית נניח את התיאוריה ואת הלמידה הפורמלית בצד, ונעביר את הפוקוס ללמידה מבוססת חוויה ותהליך אישי, ולטיפוח איכויות של - יצירתיות, חיוניות ונוכחות - בטיפול בכלל ובמפגש עם שדות הטראומה בפרט. במפגשים נלמד ונתרגל מיומנויות שיסייעו לנו במלאכת הטיפול כגון: כלים לויסות, תנועה וגוף, עבודה מבוססת משאבים בכלים של טבע, מיינדפולנס ויצירה. 

מה בתכנית? 

שכלול מיומנויות עבודה והרחבת ארגז הכלים

נמשיך לתרגל ונעמיק בעבודה עם הגוף כמשאב בטיפול - נעבוד עם תחושות גוף, נשימה, תנועה ומגע. נכיר ונתרגל עבודה עם ייצוגים וכלים מתחום ההבעה והיצירה. נתוודע אל הטבע כמרחב מרפא (וקו תרפיסט) ונחקור אפשרויות לעבודה אתו בקליניקה ומחוצה לה.

היכרות וטיפוח הכלי החשוב ביותר - המטפל.ת! 

נלמד ונתרגל מיומנויות ויסות ועבודה עם משאבים אשר יאפשרו לנו להרחיב את המיכל ואת החוסן, ויבססו תחושה של קרקע וביטחון. התהליך האישי והתרגולים יסייעו לנו לטפח היכרות ומודעות עצמית, ובהמשך לכך, לעבוד באופן פחות מופעל ויותר רגיש ומודע בטיפול. 

תרגול וטיפוח מיומנויות קשר ובניית ברית טיפולית 


נתרגל מיומנויות הנוגעות להחזקת מרחב רגשי, הקשבה ובניית קשר. נטפח ארגז כלים רחב לצורך ויסות הדדי, הכלה והחזקה. נרחיב את היכולת לבסס ברית טיפולית מיטיבה, ולשמור על סט וסטינג הדדי ויציב, במפגש עם מטופלים בעלי סגנונות ודפוסי התקשרות שונים. 

פיתוח מיומנויות חישה והתמצאות באזורי פרא 

נרחיב את המיכל בכל הנוגע ליכולת להתמצא ולעבוד באופן בטוח  - ובהמשך לכך קשוב, יצירתי וגמיש, גם באזורים שאינם צפויים, מוגדרים או מנוסחים. בעזרת עבודה בכלים שונים, נלמד לסייע למטופלים לפגוש ולעבד חוויות שהן קדם מילוליות או קוגנטיביות.  

פרטים נוספים והרשמה

למידע נוסף ורישום

!תודה שנרשמתם, נהיה בקשר בקרוב

קהל היעד 

בוגרות ובוגרי תכנית ההכשרה בסיס בטוח.

מטפלות ומטפלים שלמדו עבודה עם טראומה במסגרות אחרות. 

 

מתי ואיפה?

הקורס יפתח באביב בתאריך 23.3  בימי חמישי בבוקר, הוא כולל 12 מפגשים (רובם) בני 4 שעות, בין השעות: 9:30-13:30. 
תאריכי המפגשים: 23.3,  30.3,  20.4,  4.5,  11.5,  18.5,  1.6,  8.6,  15.6,  22.6,  29.6,  6.7. (המפגש הראשון והאחרון יהיו בני 5 שעות) 

 

מרבית המפגשים יתקיימו באקו פארק ברמת אביב, מפגש אחד יתקיים בבריכה טיפולית ובמידת הצורך יהיה ניתן להיפגש גם בסטודיו בצפון ת"א. 
המפגש בתאריך ה 1.6 יהיה במתכונת של סדנה הכוללת לינה בשטח, מחמישי בצהריים עד שישי בצהרים, באזור הרי ירושלים.

 

עלויות - הקורס הינו הוצאה לעצמאים העוסקים בטיפול והדרכה.
שכר לימוד הינו 4500 ש"ח (כולל מע"מ) 
הנחת הרשמה מוקדמת בסך 300 ש"ח תינתן במהלך חודש ינואר עם פתיחת ההרשמה. 

קורס העמקה בהנחיית:

אני 1.jpg
efrat.jpg

אפרת דבוש נאור - 

פסיכותרפיסטית ממוקדת גוף ומיינדפולנס - עוסקת בטיפול, הוראה והדרכה מקצועית. בעבר מטפלת בכירה בזן שיאצו. בוגרת מגוון רחב של תוכניות לימוד והכשרות לטיפול בפוסט טראומה, לטיפול ממוקד גוף בטראומה נפשית ולטיפול בטראומה התפתחותית ומורכבת. 

מתמחה בפסיכולוגיה של האישה וליווי רגיש מגדר. מלווה נשים מזה 15 שנה בתהליכי החלמה והתמודדות עם טראומה, דיכאון וחרדה. עובדת, בין היתר, עם נשים אשר חוו אלימות ופגיעות מבית, מערכות יחסים רעילות, הורות מזניחה, נרקיסיסטית, פגיעות מיניות ועוד. 

עוסקת ביצירה במגוון דרכים בחיי היום יום, משלבת בעבודה הטיפולית כלים של הבעה ויצירה, מנדלות, מיינדפולנס, קונסטלציה משפחתית ועוד.

אפרת רפפורט - 
מטפלת בהבעה ויצירה (תנועה) מזה כ20 שנה. מטפלת רגשית אינטגרטיבית במים.

מתמחה בטיפול ממוקד גוף בטראומה, טראומת טרום לידה ולידה.  

בוגרת התכנית התלת שנתית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס בבר אילן.

בוגרת ותומכת הוראה (לשעבר) בתכנית הלימודים הגוף זוכר - לטיפול ממוקד גוף בטראומה, ובקורס מסע העצמי (שנה א וב') - לטיפול בטראומות התפתחותיות - בהנחיית רות בן אשר. 

 

עובדת בקליניקה ביבשה ובמים עם מבוגרים, מתבגרים וילדים

מנחת סדנאות לקהל הרחב והמקצועי לעבודה רגשית דרך תנועה בכלים של: קונטקט אימפרוביזציה, תנועה אותנטית, לאבאן, ועוד. 

bottom of page